چگونه شروعی جدید و موفقیت‌آمیز داشته باشیم؟

5610آقای هوشمند به‌تازگی مدیر بخشی ویژه در سازمانشان شده بود.  دراین بخش، پنج کارمند فعالیت می‌کردند و آقای هوشمند مدیر جدید  آنان محسوب می‌شد. چهار نفر از کارمندان به‌خوبی با آقای  هوشمند همکاری می‌کردند و با او رفتاری دوستانه داشتند؛ اما  کارمند پنجم به‌راستی انسانی خوش‌نیت، اما بدقلق بود.
چگونه شروعی جدید و موفقیت‌آمیز داشته باشیم؟
آقای هوشمند به‌تازگی مدیر بخشی ویژه در سازمانشان شده بود. دراین بخش، پنج کارمند فعالیت می‌کردند و آقای هوشمند مدیر جدید آنان محسوب می‌شد.

چهار نفر از کارمندان به‌خوبی با آقای هوشمند همکاری می‌کردند و با او رفتاری دوستانه داشتند؛ اما کارمند پنجم به‌راستی انسانی خوش‌نیت، اما بدقلق بود.

 کارمند بدقلق نمی‌توانست آقای هوشمند را به‌عنوان مدیر جدید آن بخش بپذیرد. او با همه‌ی همکارانش رفتاری خوب و دوستانه داشت، اما در رویارویی با آقای هوشمند، اغلب بدقلقی می‌کرد.
روزی یکی از مشتریان شکایتی را درباره‌ی آقای بدقلق مطرح کرد. آقای هوشمند در ابتدا کوشید رضایت آن مشتری را جلب کند. سپس، کارمند بدقلق را به دفتر کارش فراخواند و به او چنین گفت: «بین شما و این مشتری چه اتفاقی افتاده است؟»
آقای بدقلق پاسخ داد: «به‌نظر من حفظ‌کردن این مشتری کوچک‌ترین اهمیتی ندارد؛ و درصورتی‌که شما از او جانبداری کنید، من به نظر شما هیچ اهمیت نمی‌دهم. اکنون هم می‌خواهم به سرِکارم بازگردم.»
آقای هوشمند باید چه می‌کرد؟
آیا باید اجازه می‌داد آقای بدقلق از دفتر کارش خارج شود و وانمود می‌کرد که هیچ مشکلی وجود ندارد؟
آیا باید از او خشمگین می‌شد و او را به‌سرعت توبیخ یا اخراج می‌کرد؟
آیا باید از او درخواست می‌کرد تا از این پس رفتاری دوستانه‌تر داشته باشد؟
آیا باید از او می‌خواست تا توضیح دهد که چه مشکلی دارد؟
شیوه‌ای هوشمندانه
آقای هوشمند اندیشید که شاید خودش در برقراری رابطه‌ای دوستانه با آقای بدقلق، ناموفق بوده است؛ بنابراین، باید برای بهبود این رابطه تلاش می‌کرد. او می‌دانست شاید توبیخ‌کردن آقای بدقلق ساده‌ترین شیوه برای رسیدگی‌کردن به این مشکل باشد؛ اما دراین‌صورت فضای دوستانه‌ی محیط کارشان از بین می‌رفت بنابراین او با توجه به چهار مرحله‌ی زیر، راهکار دیگری را در نظر گرفت:
1. با طرف مقابل ارتباطی مستقیم برقرار کند.
2. خود را بهتر به او بشناساند.
3. به نیاز یا خواسته‌ی منطقی طرف مقابل در حیطه‌ی آن رابطه پی ببرد.
4. همه‌ی تلاش را برا‌ی تأمین نیاز یا خواسته‌ی او به‌کار بگیرد.
مرحله‌ی اول برای آقای هوشمند اجرا شده بود، زیرا آن‌دو درست مقابل یکدیگر نشسته بودند؛ اکنون او باید مراحل بعدی را انجام می‌داد.
آقای هوشمند به کارمند بدقلق گفت: «قبل از این‌که به موضوع این مشتری رسیدگی کنیم؛ بهتر است شروعی خوب و مناسب برای رابطه‌ی خودمان پایه‌ریزی کنیم. همان‌طور که می‌دانی، اکنون من مسؤول این بخش هستم؛ بنابراین می‌خواهم بدانم از من به‌عنوان رئیست، چه خواسته یا انتظاری داری؟»
آقای بدقلق اندکی دستپاچه شد و پرسید: «منظورتان چیست؟»
آقای هوشمند پاسخ داد: «من می‌خواهم بدانم از نظر تو بهترین شیوه برای همکاری‌کردن ما با یکدیگر چیست. تو در این زمینه چه نیاز یا خواسته‌ای داری؟»
آقای بدقلق شانه‌هایش را بالا انداخت و چنین بهانه‌ای را مطرح کرد: «من دوست دارم بدانم در این بخش چه خبر است. مثلاً هیچ‌کس به من نگفت که شما قرار است جانشین رئیس قبلی شوید.»
آقای هوشمند گفت: «حق‌ با توست؛ متأسفم که هیچ‌کس این موضوع را به تو خبر نداده بود. من به‌عنوان رئیس جدید این بخش، مشتاقانه به تو می‌گویم که در این‌جا چه می‌گذرد. این‌جا هیچ راز و رمزی وجود ندارد. خواسته‌ی دیگرت چیست؟»
آقای بدقلق اندکی آرامشش را بازیافت و پاسخ داد: «من دوست دارم خودم به امور مشتریانم رسیدگی کنم. اگر یکی از مشتریان شکایتی دارد؛ ترجیح می‌دهم ابتدا خودم شکایت او را بررسی کنم. هیچ‌کس به من اجازه نمی‌دهد این‌گونه عمل کنم.»
آقای هوشمند گفت: «مشکلی نیست. از این لحظه به بعد، وقتی یکی از مشتریان شکایتی را مطرح کرد، ابتدا به خودت فرصت می‌دهم تا به مشکل به‌وجودآمده رسیدگی کنی.»
در این مرحله، در کمال تعجب، بدقلقی آقای بدقلق از بین رفت و او کم‌کم به کارمندی خوش‌ذوق و مشتاق تبدیل شد. به‌این‌ترتیب، آقای مشتاق چنین گفت: «من می‌خواهم به ایده‌های جدید من درباره‌ی فروش توجه شود، زیرا شاید به این شیوه بتوانیم فروش بیشتری داشته باشیم.»
آقای هوشمند با این خواسته‌ی او نیز موافقت کرد، زیرا این خواسته‌ها به‌راستی منطقی بود و به پیشرفت کار منجر می‌شد؛ سپس به او گفت: «اکنون من نیز خواسته‌ای از تو دارم. من می‌خواهم گزارش کار روزانه‌ی تو را داشته باشم. همچنین می‌خواهم رکوردهای جدیدی در فروش به‌دست آوری. از سوی دیگر می‌خواهم به‌شیوه‌ای دوستانه با من همکاری کنی. آیا مشتاق هستی این کارها را انجام دهی؟»
چشمان آقای مشتاق از شادمانی درخشید و گفت: «البته!» او لبخند زد و دستش را برای دست‌دادن به سوی رئیس خود دراز کرد.
آن‌دو سپس درباره‌ی شکایت آن مشتری با هم گفتگو کردند. آقای مشتاق پذیرفت که به آن مشتری تلفن کند و با او به توافق برسد.
او وقتی که به دفتر کارش بازگشت، به همکارانش گفت: «هیچ‌یک از رؤسای قبلی از من نپرسیده بودند که در محیط کارم چه خواسته‌ای دارم. ما حالا بی‌تردید یک رئیس فوق‌العاده داریم!»
تأثیرگذاری راهکار چهارمرحله‌ای
با به‌کارگیری چنین شیوه‌ای، می‌توانید اطمینان داشته باشید که در هر شغل و حرفه‌ای موفق خواهید بود. برای نمونه، یک راننده‌ی تاکسی موفق، فقط به مقصد مسافرش توجه نمی‌کند؛ او به خواسته‌های دیگر مسافرش نیز اهمیت می‌دهد؛ آسایش، ایمنی و یا اطلاعاتی ویژه درباره‌ی یک شهر یا ناحیه، بخشی از این خواسته‌ها هستند. گاهی می‌توان بعضی از این خواسته‌ها را حدس زد، زیرا حالت کلی دارند، اما برای پی‌بردن به خواسته‌های شخصی‌تر، باید سؤال مطرح کنیم. مطرح‌کردن چنین سؤال‌هایی سبب می‌شود آن شخص پی ببرد که در نظر ما اهمیت دارد و به‌این‌ترتیب، احساسی خوب و خوشایند در وجودش برانگیخته می‌شود و واکنشی مثبت نشان می‌دهد.
توجه داشته باشید این راهکار فقط به حیطه‌ی شغلی محدود نمی‌شود؛ شما می‌توانید آن را در تمام زمینه‌های زندگی‌تان به‌کار ببرید.
شاید این نکته برای شما مطرح شود که بعضی انسان‌ها ممکن است از این ویژگی خوب شما سوء‌استفاده کنند. توجه داشته باشید که شما تنها در صورتی برای تأمین‌ خواسته‌های طرف مقابل تلاش می‌کنید که این خواسته‌ها، به بهبود روابط و پیشرفت هر دوی شما منجر شوند. شما به اختیار و انتخاب خودتان در این زمینه اقدام می‌کنید. اگر هم زمانی مشکلی به‌وجود آمد، می‌توانید از قاطعیت خود برای حل‌کردن آن مشکل استفاده کنید؛ درهرصورت، شما تصمیم‌گیرنده‌ی اصلی هستید.
اگر خواهان موفقیت هستید؛ به این نکته توجه کنید:
هیچ عاملی، نمی‌تواند سریع‌تر و شدیدتر از کدورت‌های شخصی، به موفقیت شما لطمه بزند. اختلاف میان شرکای تجاری یا رؤسا و کارکنانشان، اغلب میزان بهره‌وری و درآمدزایی را کاهش می‌دهد و سبب ایجاد تنش‌های فراوانی در محیط شغلی می‌شود.
بسیاری از انسان‌ها بیشتر وقت‌ها خوش‌نیت هستند؛ آن‌ها به‌راستی می‌خواهند با دیگران همکاری کنند، وظایفشان را به‌خوبی انجام دهند و موفق شوند؛ با این حال، اختلاف‌های شخصی ممکن است این انسان‌های خوش‌نیت را وسوسه کند که کمی بدقلقی کنند.
همیشه به یاد داشته باشید که موفقیت شما اغلب به‌برقراری رابطه‌ای صادقانه و صمیمانه با انسان‌های پیرامونتان پیوند خورده است.


بستن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نتایج نهایی لیگ بازی های فکری

مطالب محبوب (پربازدید) بخش گزیده جراید

ده راهکار ساده برای پیروزی

IMAGE

دوشنبه, 19 اسفند 1392  من برنده‌ام: چون برای رسیدن به سرزمین اهدافم، اولین قدم را  برداشته‌ام؛ قدم اول، یعنی «تصمیم»! من برنده‌ام: چون می‌دانم مشکلات مانند صخره‌هایی هستند که  در مسیر رود...


ادامه مطلب...

تو می‌توانی به رؤیاهای ارزشمندت واقعیت ببخشی!

IMAGE

دوشنبه, 19 اسفند 1392  آقای رؤیاپرداز در یک نانوایی کار می‌کرد. او در زمان فراغتش  اغلب در خیابان‌ها قدم می‌زد و رؤیاهایش را درسر می‌پروراند.  رؤیای او این بود که برای خودش یک نانوایی راه‌اندازی...


ادامه مطلب...

به یک ماهی تبدیل شویم

IMAGE

دوشنبه, 19 اسفند 1392 اگر اهل سفر هستید شاید بدتان نیاید برای یک بار  هم که شده به جای سفر از مکانی به مکان دیگر، در  زمان سفر کنید! بیایید این بار به اندازه کافی در  شجره‌نامه خود به گذشته‌ها سفر...


ادامه مطلب...

چگونه شروعی جدید و موفقیت‌آمیز داشته باشیم؟

IMAGE

دوشنبه, 19 اسفند 1392 آقای هوشمند به‌تازگی مدیر بخشی ویژه در سازمانشان شده بود.  دراین بخش، پنج کارمند فعالیت می‌کردند و آقای هوشمند مدیر جدید  آنان محسوب می‌شد. چهار نفر از کارمندان به‌خوبی با...


ادامه مطلب...

روش‌هایی برای تغییر زندگی از زبان «تونی رابینز»

IMAGE

دوشنبه, 19 اسفند 1392  تونی رابینز، مربی زندگی، بر روی الگوهایی مطالعه  می‌کند که می‌توانند موجب موفقیت یا شکست  افراد شوند، آن‌ها را خشنود یا غمگین سازند، به  زندگی آن‌ها معنا ببخشند و از...


ادامه مطلب...

یک کپسول انگیزه برای زندگی

IMAGE

دوشنبه, 19 اسفند 1392  سرگرمی چگونه به زنده نگهداشتن بارقه زندگی کمک  می‌کند!؟ پیش از همه باید بیاموزید که در زندگی، منافع متقابل به‌وجود بیاورید و بدین ترتیب، گرمای زندگی زناشویی را حفظ...


ادامه مطلب...

سه قدم تا طلا

IMAGE

دوشنبه, 19 اسفند 1392  یکی از رایج‌ترین علل شکست، عادت به تسلیم شدن در  هنگام مواجهه با شکست موقت است که هر شخصی  ممکن است مرتکب این اشتباه شود. آر. یو. داربی که امروزه یکی از موفق‌ترین فروشندگان...


ادامه مطلب...

زنگ انشا؛ پرورش خلاقیت و آموزش قواعد

IMAGE

یکشنبه, 25 اسفند 1392 فکر می‌کنید فقط دانش‌آموزان ما هستند که از زنگ انشا فرار می‌کنند و آن را دوست ندارند؟ نه این طور نیست؛ تقریبا اکثر دانش‌آموزان در کشورهای مختلف، چنین حسی را نسبت به این درس دارند و...


ادامه مطلب...

حسگرها شما را شناسایی می​کنند

IMAGE

دوشنبه, 01 ارديبهشت 1393 سال‌هاست در دنیا از کارت‌هایی که به نام کارت‌های شناسایی هوشمند شناخته می‌شود، به‌عنوان کارت‌های شناسایی بیومتریک استفاده می‌شود.  اخیرا نیز در کشور ما خبرهایی درباره ایجاد...


ادامه مطلب...

تبدیل آب دریا به سوخت

IMAGE

دوشنبه, 01 ارديبهشت 1393 دی اکسید کربن,تبدیل کربن به سوخت,سوخت مصنوعی نیروی دریایی آمریکا موفق شد با ابداع یک فناوری جدید آب دریا را به سوخت وسایل نقلیه تبدیل کند. مرکز تحقیقات نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد:...


ادامه مطلب...

بدون آب لباس بشویید

IMAGE

دوشنبه, 01 ارديبهشت 1393 برای شست‌وشوی لباس از وقتی نخستین تن‌پوش‌ها بر قامت انسان خودنمایی کرد، همواره از آب به‌عنوان ماده رابط برای چرک‌زدایی یا حتی خود ماده شوینده استفاده شده است. اما زندگی در عصر...


ادامه مطلب...

ربات‌ها هر روز مستقل‌تر می‌شوند

IMAGE

یکشنبه, 25 اسفند 1392 فرض کنید در مسیری کوهستانی حرکت می‌کنید و در چند متری خود سنگ بزرگی می‌بینید. مسلما مسیر حرکت خود را اندکی تغییر داده و از کنار آن عبور می‌کنید، اما همین تصمیم‌گیری ساده برای...


ادامه مطلب...

پرندگان خشمگین جاسوس از کار در آمدند

IMAGE

یکشنبه, 25 اسفند 1392 انگار افشاگری‌های اسنودن حالا حالاها تمامی ندارد. دو روزنامه نیویورک تایمز و گاردین، اسنادی منتشر کردند که نشان می‌داد بازی‌های اینترنتی، نقشه‌ها و شبکه‌های اجتماعی معروف که...


ادامه مطلب...

زبان به این بچه ها یاد ندهید!

IMAGE

یکشنبه, 25 اسفند 1392 مطالعات جدید دانشمندان نشان می‌دهد آموزش زبان دوم در حالی که کودک هنوز زبان مادری‌اش را کاملا یاد نگرفته است، اشتباه است.مطالعات نشان داده کودکانی که با بیش از یک زبان صحبت می کنند...


ادامه مطلب...

تأثیر مطلوب فعالیت‌های ورزشی بر مغز

IMAGE

دوشنبه, 01 ارديبهشت 1393 فعالیت‌های ورزشی بر تقویت قدرت شناختی و کاهش اختلالات شناختی مغز تأثیر دارند. از آنجایی که تمام تصمیم‌گیری‌ها و فعالیت‌های دست و پا و تمام واکنش‌های ارادی و غیرارادی انسان ناشی...


ادامه مطلب...

تلفن همراه را از خودت دور کن

IMAGE

دوشنبه, 01 ارديبهشت 1393 تلفن همراه، رایانه و سایر تکنولوژی‌های نوین ارتباطی، گرچه ظاهرا کار انسان امروزی را آسان کرده‌، اما این تکنولوژی‌ها پنهانی و تدریجی آسیب‌های جدی به بدن وارد می‌کنند که عواقب...


ادامه مطلب...

گفت و گو با یکی از فعالان عرصه رباتیک / در خاورمیانه بی رقیب هستیم...

IMAGE

سه شنبه, 30 آذر 1395   گفت و گو با یکی از فعالان عرصه رباتیک / در خاورمیانه بی رقیب هستیم... چند  سالی است که فعالان و دانشجویان علم روباتیک توانسته اند مقام های خوبی را در عرصه های جهانی کسب کنند و...


ادامه مطلب...

کمربند ۳۹هزار هکتاری سبز برای تهران

IMAGE

سه شنبه, 14 دی 1395 احداث طرح کمربند سبز تهران با کاشت ۱۱هزار هکتار دیگر به پایان می‌رسد؛ این در حالی است که مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران از توسعه کمربند سبز تهران به بیش از ۳۹هزار...


ادامه مطلب...

تکه یخی به مساحت هند آب شد

IMAGE

شنبه, 20 آذر 1395  تکه یخی به مساحت هند آب شد. بر اساس تحقیقات دانشمندان حوزه هواشناسی، روند گرم شدن کره زمین به آب شدن یک تکه یخ به بزرگی کشور هند منجر شده است.به گزارش مهر، این در حالی است که در...


ادامه مطلب...

متقاضیان کنکور ارشد کم شدند؛ افزایش ۵۰هزار نفری داوطلبان دکتری

IMAGE

سه شنبه, 14 دی 1395     وی یادآور شد: تعداد ۷۵۹ هزار و ۸۷۲ داوطلب در سال ۹۵ برای پذیرش در سال ۹۶ ثبت نام کرده اند. در حالی که در سال گذشته تعداد ۷۶۱ هزار و ۱۱۶ داوطلب و در دو سال گذشته (ثبت نام در بهمن ۹۳...


ادامه مطلب...

منو مکعب

کتاب های مکعب

امام صادق علیه السلام : مَن ساءَ خُلُقُهُ عَذَّبَ نَفسَهُ؛ هر كه بد اخلاق باشد، خود را شكنجه دهد. گزیده تحف العقول، ح196

اوقات شرعی

حاضرین در سایت

ما 30 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ورود به سایت

تصویر تصادفی

27.jpg