Publication     Exam     

انجمن مبتکران و نخبگان

قوانین زندگی را رعایت کنیم

84645343زندگی با تمام سختی‌ها و شیرینی‌‌هایش، قوانینی دارد که همه ما ملزم هستیم برای داشتن شرایط بهتر، آنها را رعایت کنیم.
این قوانین شامل قوانین طبیعی نیز می‌شوند که در بسیاری از آنها ما نمی‌توانیم دخالتی داشته باشیم.

قوانین طبیعی

اگر سوار آسانسور شوید و به بالای بلندترین ساختمان شهر بروید و بعد از آنجا به پایین بپرید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ نیروی جاذبه را تجربه خواهید کرد!

 

اما اگر به نیروی جاذبه اعتقاد نداشته باشید چه می‌شود؟ آیا باز هم سقوط می‌کنید؟ نیروی جاذبه، یک قانون طبیعی است و اهمیت نمی‌دهد که شما آن را باور دارید یا نه؛ در هر صورت وجود دارد. قوانین طبیعی بر جهان هستی و هرچه در آن است حاکم است. این قوانین (حرکت سیارات، چرخه‌های جزرومد، تغییر فصل و...) وجود دارند اما شما می‌توانید اعتقادی به آنها نداشته باشید. بیشتر مردم این قوانین را پذیرفته‌اند و می‌دانند جهان با بسیاری از قوانین غیرقابل رویت کنترل می‌شود.

اما جالب اینجاست که وقتی صحبت از زندگی، موفقیت و شکست‌های خود افراد می‌شود، از شانس و اقبال سخن می‌گویند. شما در هر کجای دنیا که بوده یا هر شغلی که داشته باشید، در هر صورت 2راه پیش‌ روی شماست؛ می‌توانید با این قوانین همراه شوید و در جهت مثبت از آنها استفاده کنید یا با آنها مبارزه کنید و بپذیریدشان.

قانون علت و معلول

شما هرگز این جملات را از کسی نخواهید شنید: «من صبح زود بیدار می‌شوم، ورزش می‌کنم، خوب درس می‌خوانم و در تمام کارهایم از حداکثر توان خود بهره می‌گیرم؛ با این حال نتیجه خوبی نمی‌گیرم.»

اگر زندگی شما کسالت‌بار و خسته‌کننده است از خود بپرسید:«برای موفق شدن و برخورداری از زندگی شاد و پویا چقدر تلاش کرده‌ام؟»

زندگی شما مانند یک سیستم انرژی است و این همان چیزی است که در دروس فیزیک هم خوانده‌اید. به عبارت دیگر هرچقدر انرژی وارد این سیستم کنید، به همان اندازه هم برداشت می‌کنید. شما باید تلاش کنید تا نتیجه مورد نظرتان را هم به دست آورید.

قانون حرکت

اگر به طبیعت با دقت بنگریم می‌توانیم دریابیم که درسی در آن نهفته است و آن اینکه همانطور که مثلا برای روییدن درخت باید دانه‌های زیادی در خاک روییده شود ما نیز برای موفقیت در کارمان باید راه‌های زیادی را امتحان کنیم.

بنابراین اگر می‌خواهید واقعا کاری را به انجام برسانید، بهتر است بیشتر از یک بار تلاش کنید.

در واقع انسان‌های موفق بیشتر از دیگران شکست می‌خورند؛ با این تفاوت که آنها دانه‌های بیشتری هم می‌کارند! در واقع ابتدا باید بذر را پاشید و خود حرکت کرد و بعد منتظر محصول بود و برداشت کرد. اما گاهی این قوانین را فراموش می‌کنیم و خیلی زود خسته می‌شویم. همیشه یادتان باشد که اول باید تلاش کنید و سپس منتظر موفقیت باشید.

موفقیت تدریجی

گاهی اوقات با خود فکر می‌کنیم که هیچ شانسی برای موفقیت و رسیدن به آنچه می‌خواهیم نداریم. فرض کنید که می‌خواهید شغل خوبی داشته باشید اما در حال حاضر تنها کاری که به شما پیشنهاد شده ماشین‌شویی است. از خود می‌پرسید آیا باید آن را قبول کنم؟ اگر این تنها کاری است که فعلا می‌توانید انجام دهید و باید حتما هم کاری انجام دهید پس آن را قبول کنید.

اگر هیچ انتخاب مناسبی پیش رویتان نیست، از کوچک آغاز کنید و به آن قانع شوید اما تمام سعی خود را در آن به کار بندید و همچنان به فکر پیشرفت و یافتن موقعیتی بهتر باشید. مطمئن باشید اگر کارتان را خوب انجام دهید، مورد توجه دیگران قرار خواهید گرفت و خیلی زود شغل بهتری به شما پیشنهاد می‌شود. در واقع موفقیت، معمولا به‌تدریج و گام‌به گام حاصل می‌شود؛ مشروط بر آنکه صبر و حوصله به خرج دهید و زود خسته نشوید.

تغییر تدریجی

آیا اگر فردا از خواب بیدار شوید و ببینید که 20کیلو به وزنتان اضافه شده است، نگران نمی‌شوید؟ قطعا نگران می‌شوید و فوراً برای کاهش وزن خود تصمیمی جدی می‌گیرید. اما وقتی این اتفاق به‌تدریج رخ می‌دهد (یک کیلو این ماه، دو کیلو ماه آینده و...) به‌راحتی از کنار آن می‌گذرید و ناگهان می‌بینید 20کیلو اضافه وزن پیدا کرده‌اید.

اغلب، مسائل جزئی روی هم انباشته می‌شوند و مشکلات بزرگ را به وجود می‌آورند. بنابراین باید هر روز از خود بپرسیم:«من به کجا می‌روم؟ آیا شادتر، سلامت‌تر و موفق‌تر از گذشته خود هستم؟» و اگر پاسخ منفی است، باید در شیوه زندگی خود تجدید نظر کنیم.

تعیین هدف

آیا برای امروز و فردای خود هدفی تعیین کرده‌اید؟ انگیزه اصلی‌تان از این همه کار و تلاش چیست؟ افرادی که هیچ انگیزه‌ای ندارند، انرژی خاصی هم برای کاری صرف نمی‌کنند؛ بنابراین احساس بیهودگی و پوچی می‌کنند.

اما وقتی برای خود هدفی در نظر بگیرید (مثل یادگرفتن نواختن موسیقی، رقابت در یک فعالیت ورزشی، ترفیع شغلی یا مدرک تحصیلی و...) هنگامی که به این اهداف می‌رسید، احساس رضایت دارید و یا قبل از آغاز آن احساس متفاوت بودن می‌کنید.

اشتباه‌کردن ایرادی ندارد

فرض کنید وارد رشته تحصیلی خاصی شده‌اید و پس از مدتی متوجه شده‌اید که این رشته را دوست ندارید؛ اما اگر امتحان نکرده بودید چطور می‌توانستید به این نتیجه برسید؟ تنها با انجام کارهای مختلف، ارتکاب اشتباهات متعدد و درس‌گرفتن از تجربیات موفق و غیر موفق است که می‌توانید بهتر خود را بشناسید.

در واقع ما از اشتباهات خود بیشتر درس می‌گیریم زیرا هنگامی که برنده می‌شویم، معمولا احساس غرور می‌کنیم اما وقتی شکست می‌خوریم، تازه کارمان آغاز می‌شود و بیشتر تلاش می‌کنیم تا بتوانیم در آینده موفق شویم. در واقع شکست پایان یک راه نیست بلکه آغاز آن است.

انگیزه

اگر می‌خواهید اندام متناسبی داشته باشید، به یک برنامه‌ریزی نیاز دارید؛ باید هر روز بدوید، ورزش کنید و رژیم غذایی خاصی داشته باشید.

شما هر هدفی در زندگی داشته باشید، بدون انگیزه و خواست قلبی نمی‌توانید به آن برسید. خود را با هدف‌های کوچک و بی‌اهمیت سرگرم نکنید. برای خود هدف بزرگی را در سر بپرورانید و بکوشید تا آن را به دست آورید. مثلا اگر می‌خواهید پولدار شوید، نباید خود را با خرید اجناس کوچک و بی‌اهمیت قانع کنید بلکه باید هدف‌تان را دقیقا در نظر بگیرید؛ حتی مقدار پولی را که می‌خواهید و زمانی را هم که قصد دارید حتما تا آن تاریخ به پولتان برسید برای خود تعیین کنید. همیشه این موضوع را به خاطر بسپارید: اول پس‌انداز داشته باشید و بعد پولتان را خرج کنید، نه اینکه اول خرج کنید و سپس باقیمانده آن را پس‌انداز کنید.

قانون پیشرفت

فرض کنید شما هدفی دارید، نوعش فرق نمی‌کند. آیا فکر می‌کنید پیشرفت شما یک سیر صعودی مستقیم را طی می‌کند یا اینکه برای رسیدن به آن باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید؟ تردید نداشته باشید که هر پیشرفتی شامل فراز‌و‌نشیب‌‌های مختلفی است. کسانی که زود ناامید می‌شوند و به تلاش ادامه نمی‌دهند متوجه این قانون نشده‌اند.

به علاوه هنگامی که هدفی را برای خود تعیین می‌کنید (مثل درس‌خواندن، پس‌انداز‌کردن، برنده‌شدن در مسابقه ورزشی و...) این هدف‌ها شما را به مکان‌های جدیدی می‌برد و با امکانات گوناگونی آشنا می‌کند که قبل از تعیین هدف اصلا با آنها آشنایی نداشته‌اید؛ بنابراین تعیین هدف و شکیبایی داشتن برای رسیدن به آن بسیار مهم است.

کارتان را دوست بدارید

چگونه شغل ایده‌آل خود را ایجاد می‌کنید؟ برای این کار 2راه وجود دارد. نخستین راه این است که شغل مورد علاقه خود را انتخاب کنید. اما گاهی هم شرایط به گونه‌ای است که برای کسب درآمد بیشتر ناچار به انجام کاری می‌شوید که دقیقا ایده‌آل شما نیست. بنابراین باید راه‌هایی پیدا کنید که از آن لذت ببرید. یعنی شما می‌توانید بدون تغییر شغل نیز از کاری که می‌کنید لذت ببرید. سعی کنید در کار خود مهارت بیشتری پیدا کنید و بدین‌ترتیب درآمدتان را افزایش دهید.

آموختن اینکه از موقعیت شغلی خود بیشترین بهره‌برداری را بکنید، به شما کمک می‌کند تا کاری را که به‌واقع دوست دارید، به دست آورید.

باور درست

شاید شما هم مثل بسیاری از افراد ناامید و شکست‌خورده، فکر می‌کنید انسان‌هایی هستند که موفقیت و شادزیستن، حق آنهاست اما شما جزو آنها نیستید! کاملا در اشتباهید! این افراد تفاوتی با شما ندارند؛ تنها فرقشان این است که موفقیت و شادمانی را حق طبیعی خود می‌دانند و باور دارند که شاد و موفق هستند. اما اگر بتوانید خودتان را باور داشته باشید و شادمانی را حق طبیعی خود بدانید حتما شادمان نیز خواهید شد.

قدرت رویاها

به‌ندرت ممکن است اتفاق بیفتد که بدون اندیشه و داشتن رویاهای بزرگ بتوانیم به اهداف و علایق خود برسیم. باید قدرت تخیلمان را به کار بیندازیم و به راه‌های جدید فکر کنیم. در واقع ذهن انسان هرچه را بتواند تصور کند، می‌تواند به آن تحقق بخشد.

شما می‌توانید با رویاهای بزرگ شروع کنید. تا حدی که می‌توانید تصوراتتان را گسترده‌تر کنید. بگذارید ذهنتان به نقاط دور پرواز کند. نگران اشتباه‌کردن و شکست‌خوردن نباشید. کم‌کم رویاهای خود را به مرحله عمل درآورید و در واقع در دنیای بیرون نیز تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن به کار بندید.

سعی کنید در نیمه راه خسته نشوید. در هر مرحله سپاسگزار باشید زیرا سپاسگزار‌بودن، زندگی را غنی‌تر می‌کند و آنچه را دارید هم بیشتر؛ به علاوه باعث آرامش بیشتر نیز خواهد شد.

ترجمه یکتا فراهانی


بستن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نتایج نهایی لیگ بازی های فکری

(تازه ترین مطالب) - انجمن مبتکران و نخبگان

3 قانون طلایی تغذیه ای برای کنترل استرس

IMAGE

  اگر تغذیه را اساس زندگی‌مان بدانیم، پس عجیب نیست چیزی که می خوریم و نحوه‌ی خوردنمان و حتی زمان خوردنمان بر میزان استرسمان تأثیر بگذارد. یعنی با تغذیه می توانیم از استرسمان کم کنیم....

یادآوری

IMAGE

استکان چای را برداشت. روی ایوان ایستاد. باران تازه بند آمده بود. بوی خاک هوا را پرکرده بود. چای را سر کشید. دلش می‌خواست زیر درخت‌های پرتقال دراز بکشد تا قطره‌های بارانی که لابه‌لای...

یادگیری کل به جزء یا جزء به کل

IMAGE

  یادگیری قیاسی همان یادگیری کل به جزء است و یادگیری استقرایی ، به یادگیری جزء به کل گفته می شود .   

نکته ای که از آنتونیو کونته برای اداره کسب و کار یاد گرفتم.

IMAGE

در یورو 2016 تیم ملی ایتالیا، مربی ای به نام «آنتونیو کونته» داشت، مربی ای که به خاطر نتایج خوبی که در تیم یوونتوس و لیگ فوتبال ایتالیا به دست آورد، به عنوان سرمربی تیم ملی ایتالیا انتخاب...

آنچه در اپل خوب است ‌و در شرکت‌های دیگر فاجعه

IMAGE

شرکت اپل، سازوکار مشخصی برای خودش دارد که باعث پیشرفت و درآمدزایی است.مدير بازاريابي پيشين اين شركت، سالها بعد شركتي براي خودش تأسيس كرد و كوشيد آنچه را در اپل آموخته بود، به كار گيرد....

تاثیرات استفاده طولانی مدت از کامپیوتر و تلویزیون بر روی چشم

  در این مطلب قصد داریم به بررسی تاثیرات استفاده طولانی مدت از تلویزیون و کامپیوتر بر روی چشم بپردازیم و برای جلوگیری از ناراحت شدن چشم در هنگام استفاده از کامپیوتر و تلویزیون، نیز روش...

طرفداران کتاب هاب الکترونیکی کمتر شده اند .

IMAGE

  میزان فروش کتاب‌های الکترونیکی برای دومین سال پیاپی در بریتانیا کاهش یافت تا علاقه‌مندان به کتاب‌های سنتی و چاپی نفس راحتی بکشند.  

چیزهای کوچکی که زندگی تان را تغییر می دهد .

IMAGE

  شاید هنگامی که بخواهید دست به تغییری در زندگی تان بزنید، احساس کنید فشار زیادی روی شماست. خواه این تغییر، کاهش وزن شما باشد یا ورود به شغلی جدید یا سرمایه گذاری تجاری پر خطر ، همه اینها...

تزئین سر مداد(کاردستی زیبا)

IMAGE

   کاردستی با فوم  این کاردستی های ساده و زیبا را می توانید به مناسبتهای مختلف مانند روز دانش آموز، عید نوروز، عیدهای مذهبی و حتی به عنوان  هدیه جشن تولد درست کنید و به...

شکاف در یک کوه یخ بزرگ در قطب جنوب

IMAGE

شکاف در یک کوه یخ بزرگ در قطب جنوب در ماه دسامبر افزایش یافت که احتمال جدا شدن آن در آینده نزدیک را بیش‌تر کرد.به گزارش ایرنا، کوه یخ لارسون- سی حدود پنج هزار کیلومتر مربع وسعت دارد و در حال...

نقش باور به توانایی در موفقیت در درس ریاضی

IMAGE

  نه تنها استعداد ریاضی افسانه است ، بلکه حتی چیزی به نام مغز ریاضی نیز وجود ندارد ...    

سمور آبی

IMAGE

  سمور آبی جانوری پستاندار و گوشتخوار است. که معمولاً عمده غذای آنان از جانورانی که در آب زندگی می کنند مانند: ماهی، قورباغه، خرچنگ و گاهاً از پرندگان، تخم پرندگان و جوجه پرندگان، حشرات...

نکاتی که باید در شب امتحان رعایت کرد

IMAGE

بیشتر دانش آموزان مراحل مختلف نگرانی را از قبل امتحان، در طول امتحان و پس از آن تجربه می کنند. هر جا که حرف از نمره دادن باشد، طبیعی است که نگرانی هم پدیدار شود. در صورتی که این نگرانی در حد...

باهوش‌ترین کالسکه کودک

IMAGE

  شرکت ۴moms کالسکه‌ای به نام Moxi طراحی کرده که به ۳ روش مختلف به‌صورت خودکار از مسیر خطرناک تغییر جهت داده و برای نوزادان تازه متولد شده نیز به‌حالت صاف و تخت درمی‌آید.

مهارت مدیر شدن را به فرزندان خود آموزش دهید ؟

IMAGE

بسیاری از رهبران فضای کسب و کار، در نقش والدین نیز فعالیت دارند. آنها میان کار و خانواده با برگزاری بازی ها و مهمانی های خانوادگی تعادل برقرار می کنند. این گونه والدین اثر زیادی بر ذهن های...

تاثیرات استفاده طولانی مدت از کامپیوتر و تلویزیون بر روی چشم

  در این مطلب قصد داریم به بررسی تاثیرات استفاده طولانی مدت از تلویزیون و کامپیوتر بر روی چشم بپردازیم و برای جلوگیری از ناراحت شدن چشم در هنگام استفاده از کامپیوتر و تلویزیون، نیز روش...

دور دنیا در ۴۹ روز؛ رکوردی تازه با قایق بادبانی انفرادی

IMAGE

سفر به دور دنیا با قایق بادبانی انفرادی، آن هم در زمانی کمتر از پنجاه روز؛ توماس کویل، قایقران فرانسوی توانسته است رکوردی تازه در این عرصه به‌جای بگذارد و دور دنیا را در ۴۹ روز و سه ساعت و...

نکاتی که باید در شب امتحان رعایت کرد

IMAGE

بیشتر دانش آموزان مراحل مختلف نگرانی را از قبل امتحان، در طول امتحان و پس از آن تجربه می کنند. هر جا که حرف از نمره دادن باشد، طبیعی است که نگرانی هم پدیدار شود. در صورتی که این نگرانی در حد...

آموزش طراحی قدم به قدم

IMAGE

برای دیدن تصویر در سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید                  

یادآوری

IMAGE

استکان چای را برداشت. روی ایوان ایستاد. باران تازه بند آمده بود. بوی خاک هوا را پرکرده بود. چای را سر کشید. دلش می‌خواست زیر درخت‌های پرتقال دراز بکشد تا قطره‌های بارانی که لابه‌لای...

فناوری های تازه این سال پیش رو

IMAGE

    در سال نو، فناوری‌های تازه‌ای به دنیای ما خواهند آمد. اما فناوری‌هایی که انتظار داریم آن‌ها را در سال ۹۶ ببینیم چه‌طور هستند؟  

مهارت های فردی و اجتماعی برای کودکان

IMAGE

برای دیدن تصویر در سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید                    

تکنیک هایی برای پیروزی در امتحان

IMAGE

  کم تر از یک ماه به شروع امتحانات مانده است ،  گاهی سر امتحان فراموشی غافلگیرتان می کند و پاسخ سوالات را به یاد نمی آورید، بهتر است از همین امروز علاوه بر درس خواندن درست حسابی،...

بازی های فکری مکعب

IMAGE

برای دیدن تصویر در سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید                  

برکات ماه رجب را غنیمت بدانیم

IMAGE

      برخی از ماه ها به جهت اتفاقات و حوادث پربرکتی که در آن ها رخ داده است از ارزش و اهمیت بسیار و چه بسا فوق العاده ای برخوردار می باشند که از جمله این ماه ها می توان به ماه رجب اشاره...

استفاده زیاد از شبکه های اجتماعی منجر به عدم تعادل مغزی می شود .

IMAGE

  به گفته محققان ، استفاده زیاد از شبکه های اجتماعی منجر به بروز عدم تعادل بین دو سیستم شناختی - رفتاری در مغز انسان می شود .  

عجایب هفت گانه

IMAGE

- اولین عکس جهان توسط ژوزف نیسفورنیپس در سال 1826 گرفته شد.  - زیردریایی آمریکایی ناتیلوس اولین زیر در یایی بود که در زیر یخ های قطب شمال حرکت کرد. - چارلزییگر آمریکایی اولین خلبانی بود که...

لطیفه 13

IMAGE

همه تازه اش را دوست دارند!        

انحراف مسیر مدیریتی و راه های اجتناب از آن

IMAGE

این شرایط را تصور کنید: یک مدیر موفق هستید ، درآمد خوبی دارید، محبوبید و به چیزهایی که به دست آورده‌اید واقعا افتخار می‌کنید. بعد ناگهان همه چیز به‌هم می‌ریزد؛ ارتقایی که انتظارش را...

مکعب در نمایشگاه بین المللی

IMAGE

            در سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب همراه مکعب در سالن ناشران  آموزشی D1 (غرفه 123 ) و سالن ناشران کودک B3 ( غرفه 119 )  باشید .      

نوکر بادمجان نیستم

IMAGE

 نوکر بادمجان نیستم          

منو مکعب

کتاب های مکعب

امام باقر (سلام الله علیه) : الدُّعاءُ يَرُدُّ القَضاءِ وقَد اُبرِمَ إبراماً. دعا، قضا را گر چه حتمى و قطعى شده باشد بر مى گرداند. میزان الحکمة : ج4 ص 19 ح 576

اوقات شرعی

حاضرین در سایت

ما 44 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ورود به سایت

نظر سنجي

در چه مقطعي تحصيل مي كنيد؟

دبستان - 76.6%
دوره متوسطه اول - 9.5%
دوره متوسطه دوم - 5.3%
هنرستان - 1%
دانشگاه - 3.4%
فارغ التحصيل - 4.2%

كل آرا: 495
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 18 اکتبر 2017 - 00:00

تصویر تصادفی

52.jpg