حیوانات با هوش

حیوانات باهوش- قسمت ١  حیوانات باهوش 

موجودات از اول تا آخر عمر درباره مسائلی که با آن روبه رو هستد فکر می کنند، آن ها اتفاقاتی که قرار است بیفتد را پیش بینی می کنند و به دنبال راه حل هستند.

 

دماغ دراز باهوش

دلفین دماغ دراز وحشی تنها موجود دریایی است که قادر به تهیه غذایی مخصوص از نوع هشت پا است. این نوع هشت پاها در بهار جمع می شوند، ممکن است فکر کنید که این دلفین غذای خود را به همین شکلی که هست می خورد اما این هشت پا در بدن خود ماده ای سیاه رنگ دارد که تلخ است.
دلفین‌ها پستان دارانی دریازی از راسته آب‌ بازسانان هستند که رابطه نزدیکی با نهنگ‌ها و گرازماهی‌ها دارند. 
دلفین  به نام باستر حیوان را آن قدر در شن می کوبد تا او را می کشد. 
سپس او را با دهان گرفته و می فشارد تا ماده سیاه رنگ خارج می شود در آخر او را به کف دریا می مالد تا پوست او جدا شود، و بعد گوشت آن را می خورد.

گاو باهوش

آیا تو هم فکر می کنی گاو خنگ است؟ گاو خیلی باهوش است و به راحتی یاد می گیرد. برای گاوها پیدا کردن مسئله و راه حل کار ساده ای است.
هنگامی که در اصطبل برای خوردن غذا باید دکمه را فشار می دادندتا در آغل باز شود و به غذا برسند ،گاوها از موجودات دیگر زودتر یاد گرفتند و بعد از خوش حالی بالا و پایین می پریدند چون معمایی را حل کرده بودند، این تجربه ای شیرین و دل چسب برای آنان بود.
گاو پستان داری است سُم‌دار، نشخوارکننده و تهی‌شاخ از راسته زوج‌سُمان، از خانواده گاوسانان.
 

حیوانات باهوش- قسمت ١

خرس باهوش

خرس هم جزو بزرگ ترین و قوی ترین حیوانات در دنیا است که شاید حتی ما تا به حال فکر نکرده ایم می تواند بسیار باهوش باشد  دانش مندان بر روی خرس ها آزمایشی صورت داداند که خرس ها دراین آزمون پیروز شدند.
مهندس های ماهر ظرف غذایی ساختند که خرس قادر به شکستن آن نب ود. این ظرف را برای تعدادی خرس امتحان کردند برای باز کردن باید دسته را فشار می دادند و در ظرف را می پیچاندند انجام این کار برای انسان هم مشکل است ناگهان سر و کله خرس پیدا شد و توانست با دهان این کار را انجام دهد . این حیوان بسیار باهوش بود که تعجب پژوهش گران را به خود جلب کرد.

حیوانات باهوش- قسمت ١

کفتار باهوش

کفتار خال خالی محبوب نیست به دلیل داشتن پایین ترین رده در گروه، باید دنبال روی اعضای دیگر باشد این حیوان در کار گروهی بسیار ماهر است و به هم در حل مشکل کمک می کنند و به دنبال راه حل هستند این نوع حیوان هم دیگر را تنها نمی گذارند.

 این خانواده بعضی اوقات  ما را یاد سگ می اندازد. عمدتا لاشه خوار بوده و بدین وسیله نقش مهمی را در پاکسازی طبیعت و جلوگیری از انتشار بیماری ها و آلودگی ها برعهده دارند. 
تنها چهار گونه کفتار وجود دارد که از گوشت خواران خشکی‌ و بومی آفریقا و آسیا است.

حیوانات باهوش- قسمت ١

نقل از : http://tebyan.net


بستن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نتایج نهایی لیگ بازی های فکری

مطالب محبوب (پربازدید) بخش آشنایی با حیوانات

سنجاب

IMAGE

یکشنبه, 25 اسفند 1392        


ادامه مطلب...

راسو

IMAGE

جمعه, 23 اسفند 1392        


ادامه مطلب...

شامپانزه

IMAGE

یکشنبه, 25 اسفند 1392        


ادامه مطلب...

منقارها

IMAGE

یکشنبه, 25 اسفند 1392        


ادامه مطلب...

عملیات میخ (گاو)

IMAGE

جمعه, 23 اسفند 1392        


ادامه مطلب...

فیل

IMAGE

دوشنبه, 26 اسفند 1392   فیل      


ادامه مطلب...

قورباغه

IMAGE

یکشنبه, 25 اسفند 1392        


ادامه مطلب...

دلقک ماهی

IMAGE

دوشنبه, 26 اسفند 1392        


ادامه مطلب...

مورچه

IMAGE

دوشنبه, 26 اسفند 1392        


ادامه مطلب...

یوزپلنگ

IMAGE

جمعه, 23 اسفند 1392        


ادامه مطلب...

بوقلمون خال چشمی

IMAGE

شنبه, 20 آذر 1395    بوقلمون خال چشمی از گونه سرده بوقلمون است که محل زندگی اش کشور آمریکای مرکزی است . این پرنده بسیار زیباست و از خانواده بوقلمون وحشی است.  


ادامه مطلب...

کوچکترین و با مزه ترین حیوانات

IMAGE

شنبه, 20 آذر 1395   کوچکترین و با مزه ترین حیوانات در میان عجایب دنیا این حیوانات کوچک و بامزه چشم بشریت را به خود خیره کرده است که پژوهش گران بسیار به آن توجه کرده اند و تحقیقات بی شماری...


ادامه مطلب...

خاصیت دارویی سم مار

IMAGE

شنبه, 20 آذر 1395  خاصیت دارویی سم مار دانشمندان دریافته اند همان سمی که باعث عوارضی وحشتناک و حتی مرگ  در فرد مار گزیده می شود، می توانند به عنوان دارو استفاده کنند مثلا:


ادامه مطلب...

سمور آبی

IMAGE

شنبه, 20 آذر 1395   سمور آبی جانوری پستاندار و گوشتخوار است. که معمولاً عمده غذای آنان از جانورانی که در آب زندگی می کنند مانند: ماهی، قورباغه، خرچنگ و گاهاً از پرندگان، تخم پرندگان و جوجه پرندگان،...


ادامه مطلب...

عنکبوت آبی

IMAGE

شنبه, 20 آذر 1395  عنکبوت آبی : حیوانی به نام عنکبوت آبی وجود دارد که همیشه در اب زندگی میکند و به خشکی عادت نداردالبته بیش تر در آسی و بعد در اروپا زندگی می کند.


ادامه مطلب...

میگو آخوندکی

IMAGE

شنبه, 20 آذر 1395   میگو آخوندکی میگو آخوندکی یک آبزی سنگین ‌وزن نیست ولی یکی از قوی‌ترین چنگال‌ها را در طبیعت برای گاز گرفتن دارد و یکی از مرگ بارترین موجودات زنده است. قدرت این چنگال‌ها در این...


ادامه مطلب...

۵ پرنده خشن طبیعت

IMAGE

شنبه, 20 آذر 1395  ۵ پرنده خشن طبیعت پرندگان از جمله موجودات بسیار دوست داشتنی و زیبا هستند که می توان آن ها را در نقاط مختلف دنیا مشاهده کرد اما در حالی که ما از دیدن آن ها لذت می بریم شاید آن ها ما...


ادامه مطلب...

اختاپوس پتویی

IMAGE

شنبه, 20 آذر 1395  اختاپوس پتویی حیوانی بسیار عجیب و در عین حال  باهوش  است. هرگاه احساس خطر بکند دو بازوی خود را باز می کند تا دشمنانش او را با پتو اشتباه بگیرند و بتواند جان خود را از مرگ نجات...


ادامه مطلب...

کل ها و بزها

IMAGE

شنبه, 20 آذر 1395  بعضی از حیوانات وحشی شباهت زیادی  به حیوانات اهلی دارند. و فقط در و مناطقی که از شهر و روستاها دور هستند زندگی می کنند.   مثل کل ها و بزها که سلطان صخره و کوهستان های ایران...


ادامه مطلب...

مرغ استخوان خوار

IMAGE

شنبه, 20 آذر 1395   مرغ استخوان خوار این حیوان زیبا، کرکس، هما، مرغ استخوان خوار یا کرکس ریش دار نام دارد و تقریبا تمام خوراک خود را از تکه های استخوان تامین می کند و اگر امکانش باشد، استخوان ها را...


ادامه مطلب...

منو مکعب

کتاب های مکعب

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182

اوقات شرعی

حاضرین در سایت

ما 20 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ورود به سایت

تصویر تصادفی

27.jpg